Dokumentarprogram
Gay and Lesbian Propaganda Night
| Dato | Tid | Sted | Billetter |
|---|---|---|---|
| 23. okt | 19:40 | ||
| 24. okt | 13:15 |
Gi din vurdering til denne filmen ved
å klikke på stjernene over.
Logg inn for å lagre denne filmen i din egen filmliste
24 andre skal se denne filmen, 3 anbefaler.
You need to upgrade your Flash Player to view this content. Download here...
Hverdager i den mannlige prostitusjonens verden
På sin MySpace-side beskriver tyske Tom Weise seg selv som en "producer, promoter, human rights advocate, political activist, writer, yogi, globetrotter and much more!". Og det er først og fremst dette noe vage "much more" som er hovedfokus i Jochen Hicks dokumentarfilm THE GOOD AMERICAN. For de innviede er Weise kjent som gründeren bak foretak som Rentboy.com (ja, det er omtrent det det høres ut som) og Hustlaball – et klubbkonsept med fokus på knallhard, utagerende homoerotisk festing.
Bak Weises ekstroverte mediepersona skjuler det seg dog en kompleks karakter. Som tyskfødt, HIV-positiv noen-og-førtiåring i USA er ikke hverdagen noen dans på roser for den foretaksomme entrepenøren, og i THE GOOD AMERICAN tar regissør Hick oss med bak den tacky fasaden og inn i de mer hverdagslige aspektene av Weises verden av mannlig prostitusjon, homofil pornografi og ymse eskortetjenester.
THE GOOD AMERICAN er en film som ikke passer inn i noen av de ferdigbygde båsene. Det er en dokumentar om en uvanlig mann i et uvanlig miljø; en film som uten fordømmelse eller propagandering først og fremst synes å si: Sånn kan man også leve livet sitt.
Logg inn for å lagre denne filmen i din egen filmliste
24 andre skal se denne filmen, 3 anbefaler.
KOMMENTARERLogg inn for å kommentere eller registrer deg
LAND Tyskland
ÅR 2008
SPILLETID 92 min
REGISSØR Jochen Hick
FOTOGRAF Jochen Hick
SKUESPILLERE
Tom Weise, Alex Baresi, Frederik Berlin, Talvin DeMachio, Mike Jones
SPRÅK Engelsk, tysk
UNDERTEKST Engelsk
PRODUSENT Jochen Hick
PRODUKSJONSSELSKAP Galeria Alaska Productions
INT.SALG Galeria Alaska Productions, www.galeria-alaska.de
GENRE Dokumentar

Manusforfatter, regissør og produsent Jochen Hick (1960) er født i Darmstadt, oppvokst i München og har studert visuell kommunikasjon ved kunsthøgskolen i Hamburg. Han har senere arbeidet i film- og fjernsynsbransjen som regiassistent, kameramann og journalist. Hick regisserte flere kortfilmer, blant annet MOON OVER PITTSBURGH (1985), før han lagde sin første dokumentar VIA APPIA i 1992. I 1994 grunnla han produksjonsselskapet Galeria Alaska Productions. Etter at han laget SEX/LIFE IN L.A. (1998) om unge menn som prøvde lykken i eller rundt gaypornmiljøet i L.A, har han produsert NOONE SLEEPS (2000) og ALENE BLANT HETEROFILE (2003, vist på BIFF i 2003). I 2004 viste BIFF CYCLES OF PORN: SEX/LIFE IN L.A PART 2, hvor Hick oppsøkte de samme personene fra hans første dokumentar åtte år senere. I 2008 regisserte han dokumentaren EAST/WEST – SEX & Politics om forsøkene på å arrangere en Pride-parade i Moskva.
