BIFF 2020

Filmgjester på BIFF 2020

filmgjester2020.png


Vi er veldig glade for å kunne ønske filmgjester velkommen til BIFF også i år. På utvalgte visninger vil filmskaperne være tilstede for å presentere filmen og svare på spørsmål fra publikum i salen etter filmen.

Visninger med spørsmålsrunde med festivalgjester er merket i lommeprogrammet/visningsoversikten med Q&A (Questions and Answers - spørsmål og svar) etter visningen.

  • ALT DET JEG ER – Tone Grøttjord-Glenne (regissør), Anita Rehoff Larsen (produsent)
  • BLUE CODE OF SILENCE – Magnus Skatvold (regissør), Håvard Wettland Gossé (produsent)
  • EINARS VEG – Einar Økland (medvirkende), Hans Eirik Voktor (regissør), Kristian Mosvold (produsent)
  • EN FALSK TYNGDE – Daisuke Kosugi (regissør)
  • GUNDA – Anita Rehoff Larsen (produsent)
  • KUNSTEN Å VÆRE SYNDIG – Ahmed Umar (medvirkende), Ibrahim Mursal (regissør), Geir Bergersen (produsent)
  • LESSONS OF LOVE – Kasia Mateja (regissør)
  • MEET THE CENSORS – Håvard Fossum (regissør), Ingvil Giske (produsent)
  • ODELSGUT OG FANTEFØLGE – Joar Nango (medvirkende), Merethe Offerdal Tveit (regissør), KriStine Ann Skaret (produsent), Sarah Winge-Sørensen (produsent), Lars Erlend Tubaas Øymo (fotograf)
  • RADIOKAMERATANE – Ingrid Ese (regissør), André Folkestad (produsent), Øystein Bakke (medvirkende), Paul Sundnes (medvirkende), Olav H. Kvalsvik (medvirkende)
  • UTEN FILTER – Anders Graham (produsent), Lars-Ingar Bragvin Andresen (regissør), Kaja Olsen (medvirkende)
  • VINDEN SNUR – Kieran Kolle (regissør), Elisabeth Kleppe (produsent), Michelle Alexandra Muren Höjvi (medvirkende), Arild Knutsen (medvirkende), Kim Jørgen Arnetvedt (medvirkende)
  • THE WORLD TO COME – Mona Fastvold (regissør)

ÅRETS KORTFILMPROGRAM

I år har vi gleden av å kunne gjøre litt ekstra ut av kortfilmvisningene på programmet. Nytt av året er at filmene vises i vår største visningsarena Røkeriet på USF Verftet. Etter filmene blir det samtale med filmskaperne, hvor publikum kan stille spørsmål. Om man går glipp av den første visningen, får man en ny sjanse siste helgen av festivalen, men da uten filmskaperne tilstede.

Norsk kortfilm i konkurranse

  • DE BERØRTE – Rikke Gregersen (regissør)
  • GNISNINGER – Marius Myrmel (regissør), Mari Ellefsæter, Edvin Anstensrud (medvirkende)
  • NARSISSUS – Halvard Harboe (regissør)
  • SILENCE – Brwa Vahabpour (regissør), Renée Mlodyszewski (produsent)

Norsk kortdokumentar i konkurranse

  • IKKE HER IKKE NÅ – Signe Rosenlund-Hauglid, Håkon Benjaminsen
  • JOZI DAYS – Tom Ringsby (regissør), Ole Vuyo Småge (produsent)
  • LEIF. EN FILM OM SIMEN – Simen Braathen (regissør), Carsten Aanonsen (produsent), Leif Braathen (medvirkende)
  • DANGFART & JEG – Kaspar Synnevåg (regissør), Henrik Hylland Uhlving (produsent)
  • HIJACK139 – Joachim Berg (regissør), Sondre Johre (regissør)

Kortreist kortfilm i konkurranse

  • DANGFART & JEG – Kaspar Synnevåg (regissør), Henrik Hylland Uhlving (produsent)
  • HIJACK139 – Joachim Berg (regissør), Sondre Johre (regissør)
  • BEHNAM – Goran Rokolj (regissør), Aida Rokolj (produsent)
  • ELVELEIE – Sylvelin Måkestad (regissør), Elin Sander (produsent)
  • KNASK ELLER KNEP – Morten Evelid (regissør), Linda Bolstad Strønen (produsent)
  • MIN SIDE – Stefan Witts (regissør), Jon Anders Løkkevik
  • MORSDAG – Hanne Andersen (regissør og produsent), Ole Henning Bøe (klipper)
  • ROCK BOTTOM – Syver Flem (regissør, produsent), Mathias Lohne (foto, produsent)
  • VANNSKREKK – Vigdis Nielsen (regissør)