Samtale om REPLICA: KI, kjønn og kjærlighet (2026)

Om KI-kjærester, ensomhet og jakten på den perfekte relasjonen.

Samtale om REPLICA: KI, kjønn og kjærlighet

📅 Mandag 19. oktober 2026 | 🕤 kl. 16.30 | 📍Kulturhuset, Lillesalen | 🎟️ Gratis, åpent for alle

Etter visning av REPLICA (14.45 i KP12, ordinært billettsalg) blir det samtale om KI-kjærester, ensomhet og jakten på den perfekte relasjonen.

Hva skjer med kjærlighet i en tid der våre liv blir mer og mer digitale? Hva sier fenomenet med «KI-kjærester» om oss som mennesker? Er kunstig intelligens i ferd med å bli for menneskelig, eller fjerner samfunnet seg fra essensen i det å være menneske?

Konteksten for REPLICA er dagens Kina, men filmen er like aktuell for et norsk publikum. Kom og bli med på en samtale om kunstig intelligens, ensomhet, kjærlighet, kjønn og kommersialisering av intimitet.

Språk: Samtalen holdes på engelsk

I panelet:

Zahra Rizvi, postdoktor ved Senter for digitale fortellinger, Universitetet i Bergen

Fartein Hauan Nilsen, ph.d.-kandidat ved Institutt for sosialantropologi, Universitetet i Bergen

Dag Stenvoll, koordinator for UiB AI, Universitetet i Bergen

Yagmur Cisem Vik, stipendiat ved Institutt for lingvistiske, litterære og estetiske studier, Universitetet i Bergen

-

I samarbeid med UiB AI ved Universitetet i Bergen.

-

Les mer om filmen

BIFF 2026
se senere
Flere detaljer
ad gif
{{loaderText}}